Kto je dominik Krpelan

Starejší mladejší moderátor svadby Dominik KrpelanKde a čo som študoval

Vitajte na mojich stránkach, moje meno je Dominik Krpelan a môj život je spätý od detstva s hrou na akordeón. Keďže som vyrastal v Prievidzi hudobné vzdelanie v hre na akordeón začalo v ZUŠ Ladislava Stančeka, neskôr som pokračoval v ZUŠ v Bojniciach.

V hre na akordeón som našiel obrovskú záľubu a chcel som ďalej rozvíjať svoj potenciál a tak som pokračoval v maturitnom štúdiu na konzervatóriu v Žiline. Už počas maturitného štúdia som sa začal venovať výučbe hry na akordeón a heligónku, učil som na viacerých základných umeleckých školách ako napríklad v Starej Bystrici, Rajci, Budatíne, Bojniciach, Omšeni, Krupine, Detve či Ilave.

Absolventské štúdium som úspešne dokončil na konzervatóriu Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici. Vysokú školu som ukončil na Akadémii umení v Banskej Bystrici v obore hra na akordeón.

Dominik Krpelan starejší, mladejší, moderátor svadbySúťažné úspechy

Počas štúdia som sa zúčastnil mnohých akordeónových súťaží ako EuroMusette – GoldenTango Rajecké Teplice, Coupe Jeunesse Dunajská Streda, MAS Ostrava, Intertalent Bratislava a MAS Poprad, kde som sa umiestnil na popredných miestach. Som aj štvornásobným víťazom celoslovenských akordeónových súťaží.

Dominik Krpelan Starejší mladejší pre váš svadobný deňSpolupráce

Pôsobil som aj v školskom akordeónovom orchestri Akordeonika, ktoré patrí pod ZUŠ Bojnice a neskôr som sa vypracoval až na členstvo v celoslovenskom akordeónovým orchestre Slovak Accordion, kde som mal tú česť spolupracovať aj so zvučnými menami ako sú Peter Lipa, Nela Pocisková ale aj Lenka Lo Hrúzová, Lukáš Adamec, Rado Moznich, Martin Chodúr, Mária Čírová. Medzi najzaujímavejšie spolupráce radím moju tvorbu aj pre stanicu SENZI, nakoľko je to veľmi rozmanitá práca a tvorba.

Svadobný deň od odobierky cez svadobný program až po čepčenie.Skromne na záver

Dnes môžem v skratke zhrnúť, že všetky spolupráce a pracovné úspechy, mi priniesli vďaka vášni hre na akordeón a heligónku nespočetné množstvo skúseností a zručností. Príliš jednoducho potom vyznie, keď to zhrniem v skratke, že sa výučbe hre na akordeón venujem „len“ od roku 2013, že pôsobím ako harmonikár a hudobný doprovod „len“ od roku 2015 a prácu ako starejší som začal „len“ roku 2020. Myslím, že všetky moje pracovné úspechy sa takto v týchto číslach vyjadriť nedajú. Som rád, že môžem robiť to, čo ma skutočne baví, robí šťastným a odovzdávať moje skúsenosti v podobe kvalitnej práce. Či už ako strarejší, hudobný interpret alebo pedagóg.

Sledovať moju prácu a tvorbu môžete aj na sociálnych sieťach